Kullanım Koşulları ve Gizlilik Sözleşmesi

 1. blog.purneva.com (“Blog”), Yerküre Doğal Gıda Ürünleri Ltd. Şti.’nin (“Yerküre Doğal”) çalışanları tarafından hazırlanan bir blogdur.
 2. Blog adresine ve/veya Yerküre Doğal internet sitesinin herhangi bir sayfasına girerek aşağıda belirtilen koşulları kabul etmiş olursunuz. Aşağıda yer alan koşulları kabul etmiyorsanız lütfen bu Blog’u veya ilgili internet sitesini kullanmayınız.
 3. Blog’un kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme, bilgisayar virüsü, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Yerküre Doğal sorumlu değildir.
 4. Blog içerisinde yayınlanan yazılar ve yazılara yapılan yorumlar yalnızca içerik sahibi ve yorum gönderen kişilere aittir. Yazı ve yorumların içeriği doğrudan Yerküre Doğal’ın görüş, fikir ve yorumlarını yansıtmayabilir.
 5. Blog içerisinde yer alan yazı ve görseller, anlamları değiştirilmeden, kaynak gösterilmek şartıyla yazılı ve görsel basında, diğer blog, forum, internet siteleri ve sosyal ağlarda kullanılabilir. Blog’tan alıntı yapılacağı zaman alıntının bulunduğu sayfaya “blog.purneva.com’dan alıntılanmıştır” veya “blog.purneva.com” yazılmalıdır. Aynı zamanda bu ifadeye Blog’da alıntı yapılan ilgili yazının bağlantısı eklenmelidir. Bu koşullara uyulmadığı takdirde 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Yerküre Doğal, alıntı yapan şahıs veya kuruma cezai işlem uygulatma hakkına sahip olduğunu beyan eder.
 6. Yerküre Doğal, Blog içerisinde yer alan tüm yazıları ve sayfa içeriklerini dilediği zaman, dilediği şekilde değiştirme ya da yayından kaldırma hakkına her zaman sahiptir.
 7. Blog içerisinde yer alan tüm yazılar, herhangi bir garanti verilmeksizin “olduğu gibi” yayınlanmakta olup, yazıların doğruluğu Yerküre Doğal tarafından garanti edilmemektedir. Sayfa içerisinde yer alan yazıların/bilgilerin olası yanlışlıklarından, eksikliklerinden ya da bu yazılara/bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak doğrudan veya dolaylı her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan ve masraflardan dolayı Yerküre Doğal sorumlu değildir.
 8. Blog’u oluşturan her türlü tasarım ve bunun için gerekli materyaller, bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Yerküre Doğal’a aittir. Herhangi bir kişi/kuruluş, önceden Yerküre Doğal’ın yazılı iznini almadıkça, Blog’un belli bir kısmını başka bir web sitesinde kullanamaz veya Blog’a başka bir web sitesinin bağlantısını kuramaz.
 9. Bu Blog, blog.purneva.com’a ait olmayan, üçüncü şahısların sahip olduğu ve yine bu şahıslarca işletilen internet sitesi, forum, blog ya da sosyal ağ kanallarına bağlantılar ve yönlendiriciler içerebilir. Yerküre Doğal, dış linkler olarak tabir edilen ve ulaşılan bu sayfalarda sunulan yazılı ve görsel içerik, bilgi, ürün ve hizmetler ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 10. Blog’daki yazıların altında yer alan yorum alanlarında, yazı ve/veya Yerküre Doğal ile ilgili fikirlerinizi bizlerle ve bu Blog’u ziyaret eden diğer kişilerle paylaşabilirsiniz.
 11. Yerküre Doğal, blog.purneva.com adresi üzerinden göndereceğiniz yorumları, Blog’un konseptine uygun bulmadığı takdirde yayımlamama hakkına sahiptir.
 12. Yerküre Doğal, işbu “Kullanım Koşulları ve Gizlilik Sözleşmesi” hükümlerini dilediği zaman tek taraflı olarak değiştirebilir. Yerküre Doğal’ın değişiklik yaptığı “Kullanım Koşulları ve Gizlilik Sözleşmesi” hükümleri uygulamada yayınlandığı tarihte yürürlülük kazanır.